Reportáž PL 2017/2018: Chelsea 1-0 Man Utd

Zverenci Antonia Conteho dokázali doma na Stamford Bridge zdolať Mourinhov Manchester United najtesnejším rozdielom 1-0.

Chelsea v úvode hýrila väčšou energiou než Manchester United, ktorý ako už tradične proti silným tímom zvolil opatrnú taktiku. Z gólu sa Blues radovali už vo ôsmej minúte, kedy si Alonsov center do vlastnej siete zrazil Phil Jones. Hlavný rozhodca však radosť domáceho tímu prerušil, vlastnému gólu totiž predchádzalo jemné postrčenie od Álvara Moratu.

Zhruba o desať minút neskôr preveril gólmana United Eden Hazard, jeho prudkú ranu síce David de Gea iba vyrazil, z následnej dorážky ale Chelsea rozvlnila iba bočnú sieť.

Na začiatku druhého polčasu sa Chelsea dostala do tempa, ktorým akoby sa nechali strhnúť aj futbalisti United. V päťdesiatej štvrtej minúte nebola defenzíva Manchestru na svojom mieste - na ofsajdovej línii boli iba dvaja obrancovia. To využil César Azpilicueta, ktorý z hĺbky poľa poslal do pokutového územia dlhý center. Na ten si naskočil Álvaro Morata, ktorý tvrdou a presnou hlavičkou vymietol pravý horný roh De Geovej brány.

Za nepriaznivého stavu poslal José Mourinho na ihrisko Fellainiho, ktorý mal pre svojich spoluhráčov sklepávať vysoké lopty, alebo sám zakončovať. Manchester sa však do žiadneho väčšieho tlaku nedostával, naopak Chelsea mala viac šancí a bola nebezpečnejšia.

Gólovú poistku však Blues nepridali, a aj preto im v deväťdesiatej minúte muselo odľahnúť, keď sa k hlavičke na hranici malého vápna dostal Fellaini. Belgičanovo zakončenie ale bravúrnym zákrokom vyrazil jeho reprezentačný kolega - Thibaut Courtois. V posledných sekundách nadstaveného času rozohrával Marcus Rashford priamy kop, strela ale aj za prispenia domáceho múru preletela horný roh Courtoisovej brány. Chelsea tak udržala tesný náskok a zvíťazila.