Reportáž PL 2017/2018: Chelsea 4-2 Watford

Dramatické stretnutie zvládla lepšie domáca Chelsea. Tá odvrátila nepriaznivé skóre 1-2 a po víťaznom góle Azpilicuetu a dvoch góloch striedajúceho Batshuayia si Blues zabezpečili zisk dôležitých troch bodov. Hostí môže trápiť hlavne množstvo nevyužitých príležitostí, keď ešte viedli o jeden gól.

Chelsea vstúpila do zápasu aktívne a už v dvanástej minúte sa ujala vedenia. Po Hazardovej prihrávke sa k strele spoza pokutového územia dostal Pedro. Jeho pohotová rana bez prípravy nabrala výborné parametre a zniesla sa nechytateľne do ľavého horného rohu hosťujúcej brány.

V šestnástej minúte Morata našiel na pravej strane nestráženého Fabregasa, jeho pokus o lob však gólman Gomes vystihol a zakončenie španielskeho záložníka zastavil. Po inkasovanom góle nechávali futbalisti Watfordu súperovi pomerne veľa priestoru. Medzi záložnou a obrannou líniou hostí bola kopa miesta pre hráčov Chelsea. Do nebezpečného zakončenia sa tak dostal Pedro, ktorého rana z hranice vápna len tesne minula Gomesovú bránu.

Watford nebol odovzdaným súperom, čo sa potvrdilo v závere prvého polčasu. Hostia hrozili nielen z klasických štandardných situácií - priamych kopov a rohových kopov - ale aj z autových vhadzovaní. Vďaka dlhému hodu hostia niekoľko sekúnd pred koncom prvého polčasu vyrovnali. V druhej minúte nadstavenia sa po dlhom autovom vhadzovaní k odrazenej lopte v pokutovom území dostal Doucouré, ktorý prepálil všetko pred sebou vrátane gólmana Courtoisa.

Na začiatku druhého polčasu hostia pokračovali tam, kde na konci prvého polčasu prestali. V štyridsiatej deviatej minúte viedol útok Watfordu po ľavej strane Richarlison. Dvadsaťročný brazílsky záložník si všimol na pravej strane nestráženého Roberta Pereyru, ktorému ponúkol loptu. Obrana Chelsea darovala Pereyrovi trestuhodné množstvo času i priestoru, Argentínčan nespanikáril, prekonal Courtoisa a poslal Watford do vedenia 1-2.

Už o tri minúty neskôr mohli hostia svoje vedenie navýšiť o ďalší gól. Hlavičkujúci Richarlison ale vo vyloženej pozícii minul Courtoisovu bránu. Watford sa po otočení skóre nachádzal v dobrom rozpoložení a v niekoľkých nasledujúcich minútach svojho súpera prehrával. Aj preto sa Antonio Conte rozhodol k vystriedaniu Moratu, ktorého na ihrisku nahradil Michy Batshuayi.

Tento ťah sa Contemu začal vyplácať už po desiatich minútach. V sedemdesiatej prvej minúte Pedro svojim podareným centrom našiel práve Batshuayia, ktorý presnou hlavičkou prekonal Gomesa. Za stavu 2-2 ťahala za dlhší koniec povrazu Chelsea, ktorá bola nebezpečnejšia. Za svoju aktivitu a ofenzívne snaženie boli domáci odmenení v osemdesiatej siedmej minúte. Centrovanú loptu mal tentoraz na svedomí Willian, ku gólovej hlavičke sa dostal César Azpilicueta. V závere päťminútového nadstavenia potvrdil víťazstvo domácich Batshuayi, ktorý sa pretlačil do gólového zakončenia a upravil na konečných 4-2.