Conteho reakcia: Chelsea 0-1 Man City

Antonio Conte po zápase vyjadril svoju spokojnosť so snahami svojho tímu, ktorý na Stamford Bridge podľahol Manchestru City 1-0.

Gólový rozdiel medzi celkami zariadil v druhej polke zápasu náš bývalý hráč Kevin De Bruyne a aj keď sme nedokázali ani len streliť gól, tak Conte chválil svojich zverencov za preukázaný prístup, obzvlášť potom, čo sme mali od posledného zápasu s Atleticom Madrid málo času na prípravu.

"Samozrejme, že z výsledku sme sklamaní, ale zároveň som spokojný s oddanosťou mojich hráčov, dali sme do toho všetko," povedal Talian. "Či už vyhráte, alebo prehráte, najdôležitejšie je vidieť svojich hráčov ako do toho dajú všetko a dnes tomu tak bolo."

"Hrali sme proti skutočne dobrému tímu, vytvorili sme si šance na skórovanie, ale nevyužili sme ich. Man City si vytvorilo šance a podarilo sa im ich premeniť. V takýchto zápasoch je dôležité streliť prvý gól a City patrí veľká pochvala."

Conte poskytol najnovšie info ohľadom zranenia Alvara Moratu

"Je to svalová záležitosť. Nemyslím si, že je to vážne. Povedal mi: 'Kouč, rád by som skončil, pretože inak riskujem zlé zranenie.'."

"Zatiaľ nič neviem. Doktori sa na to v najbližších dňoch pozrú, ale nemyslím si, že bude k dispozícii pre národný tím."

Ďalej Conte reagoval na otázky týkajúce sa krátkej pauzy pred zápasom a či sa nabitý herný program podpísal na Moratovom zranení

"Čo sa týka tohto problému, tak som sa k tomu už vyjadroval a opakovať rovnaký názor nie je dobré. Nechceme to používať ako výhovorku. Keď hráte druhý obrovský zápas o dva dni pozdejšie, tak musíte do úvahy vziať únavu hráčov a je nemožné behať od šestnástky po šestnástku, pretože po 30 minútach ste bez energie."

"Je normálne, že keď v priebehu siedmich dní hráte 3 obrovské zápasy, tak toto musíte vziať do úvahy, ale museli sme zariskovať, pretože Morata je pre nás výborný hráč."

Conte záverom obhajoval svoje striedanie, keď Moratu nahradil Willianom, a hovoril, že to bolo jednoduché rozhodnutie vyplývajúce z našej taktiky

"Keď hráte proti tímu, ktorý rád drží loptu, tak musíte myslieť na dva taktické aspekty hry. Môžete línie vysunúť vysoko, pressovať a hrať s veľkou intenzitou po celý zápas, alebo budete disciplinovane zatvárať voľný priestor a využívať voľné okná za ich obrancami."

"Myslím si, že sa musíme sústrediť na seba a snažiť sa do každého zápasu ísť naplno. To sme dnes urobili. Či už sa darí, alebo nie, musíme ísť od zápasu k zápasu, vydávať zo seba to najlepšie a na konci sezóny uvidíme, ako sa v lige umiestnime. Keď vidím, že hráči do toho dali všetko, tak musíme byť spokojní aj napriek zlému výsledku."

"Musíte myslieť na to, že v posledných siedmich zápasoch sme hrali proti Arsenalu, Tottenhamu, Man City a Evertonu. Nás začiatok nebol jednoduchý. Myslím si, že máme body, ktoré sme si zaslúžili."