Reportáž PL 2017/2018: Chelsea 0-1 Man City

Manchester City bol na ihrisku Chelsea aktívnejší a k výhre stačil tímu Pepa Guardiolu jediný gól.

Manchester City bol v prvom polčase aktívnejší, gól však nestrelil. Po polhodine hry sa síce k strele v šestnástke dostal David Silva, jeho prudkú prízemnú ranu ale brankár Courtois vyrazil na roh. O chvíľu neskôr sa hostia po ubránenom rohovom kope rútili do rýchleho brejku, finálna prihrávka, ktorú zo svojej kopačky vyslal Raheem Sterling však bola o chlp dlhšia, než bolo treba, a preto sa Citizens ku gólovému zakončeniu nedostali.

Chelsea sa v prvom polčase predovšetkým bránila kombinácii súpera a do zakončenia sa dostávala len sporadicky. Situáciu Blues ešte viac skomplikovala tridsiata piata minúta, keď musel pre zranenie striedať útočník Álvaro Morata. Na ihrisko sa namiesto neho dostal Willian, a Chelsea tak hrala bez typického hrotového útočníka.

Druhý polčas mal podobný priebeh ako ten prvý. Manchester City podnikal prieniky do vápna, v niektorých momentoch však hostia mysleli skôr na možnosť vybojovania penalty než priameho zakončenia. Akoby sami neverili, že sa môžu presadiť z hry.

Z tohto prípadného omylu spoluhráčov a mnohých ďalších vyviedol Kevin De Bruyne. Niekdajší hráč Chelsea sa v šesťdesiatej siedmej minúte ujal lopty a prudkou ranou prepálil svojho krajana v bráne Chelsea.

V závere zápasu dokázal Manchester City skúsene postrážiť svoje tesné vedenie. Hostia sa naďalej pohybovali s loptou na polovici Chelsea a pokiaľ o loptu prišli, vďaka aktívnemu pressingu ju vo väčšine prípadov získali späť. Chelsea sa do mierneho tlaku dostala až v trojminútovom nastavení, výraznejšiu šancu na vyrovnanie si ale nevypracovala. City tak vyhralo nad Chelsea 0-1.