Reportáž Carabao Cup 2017/2018: Chelsea 5-1 Nottingham

Chelsea s prehľadom prevalcovala druholigový Nottingham Forest a po výhre 5-1 postupuje do štvrtého kola anglického ligového pohára.

Chelsea v prvom polčase jasne dominovala a veľmi rýchlo sa taktiež dostala do vedenia. V 13. minúte si Kennedy nabehol na center Rudigera a s prehľadom strelil prvý gól Chelsea. O šesť minút neskôr to už bolo o dva góly. Eden Hazard vyzval ku skórovaniu Michyho Batshuayia, ktorý sa tvárou v tvár brankárovi nemýlil. Tretiu ranu do väzu Nottinghamu pridal päť minút pred pauzou Charly Musonda, ktorý z pravej strany prestrelil Hendersona. Hostia mali ojedinelú šancu v 27. minúte, keď z priameho kopu napálil Kieran Dowell len brvno domácej brány.

V druhej polovici pokračovala jasná dominancia Blues. Tí čoskoro po pauze pridali štvrtý zásah. Bol to znovu Michy Batshuayi, ktorý využil skvelú prácu Hazarda a pohodlne skóroval do poloprázdnej brány. Pät minút pred koncom završil belgický útočník hattrick v tomto dueli a vypadalo to, že sa Nottingham nezmôže ani na čestný úspech. Opak však bol pravdou. V posledných sekundách sa najlepšie v pokutovom území zorientoval Tendayi Darikwa, ktorý tak zmiernil porážku svojho celku. Druholigový tím si teda odviezol zo Stamford Bridge prehru 5-1 a naopak Blues sa môžu radovať z postupu do ďalšieho kola.