Conteho reakcia: Chelsea 0-0 Arsenal

Antonio Conte si do štatistík zapísal minimálne jednu novú skúsenosť, keďže na pozápasovej tlačovej konferencii na Stamford Bridge reagoval na vôbec prvú remízu jeho tímu na domácom štadióne. Conteho postrehy na výkon jeho zverencov vôbec neboli negatívne, čo sa týka výkonu rozhodcu a situácie okolo Davida Luiza, tak taliansky manažér je toho názoru, že vylúčeniu Brazílčana sa mohlo predísť skorším rozhodnutím zo strany arbitra...

"Výkon bol dobrý," začal Conte. "Keď hráte takýto zápas je to obrovská udalosť a dobre si uvedomujete, že sa môže stať čokoľvek. Snažili sme sa vytvoriť si šance a vyhrať, oba tímy sa o to snažili."

"Do zápasu sme vstúpili výborne, prvých 20 minút z našej strany bolo dobrých, v polovici prvého polčasu sme sa dostali pod tlak. Niekedy ľudia zabúdajú, že Arsenal patrí medzi top 6 tímov Anglicka. Vedeli sme, aký typ zápasu nás čaká. Arsenal je veľmi dobrý tím, sú silní a majú kopu špičkových hráčov."

Ďalším bodom konferencie bol, z pochopiteľných dôvodov, David Luiz a jeho vylúčenie. Antonio Conte spochybňoval toto vylúčenie a myslí si, že stopér bol tesne pred obdržaním červenej karty faulovaný.

"Veľmi dobre viete, že nerád komentujem rozhodnutia arbitrov. Nerobil som to v minulosti a nerobím to ani teraz. Čo však teraz môžem povedať je, že je veľmi dôležité vidieť to, čo sa dialo pred zákrokom Davida Luiza; jednoznačne tam bol faul. Rozhodca sa rozhodol pre toto [udeliť červenú kartu], ale ak by hru zastavil predtým, tak si myslím, že by k tomu nedošlo."

"Bol sústavne faulovaní, neprestávali do neho tlačiť a rozhodca v takých prípadoch musí pískať. Situácia sa vyvinula takto a my musíme hľadieť dopredu."

Conte reagoval na časté červené karty v posledných zápasoch, ktoré prichádzajú po dlhej dobe bez nich...

"Jednoznačne, je to divné, ale vo všetkých situáciách sa musíme zlepšiť; v taktických situáciách, vo fyzických veciach a taktiež sa musíme zlepšiť v tomto ohľade a musíme dúfať, že v budúcnosti budeme mať viac šťastia."

"Tiež som bol hráč a viem, že takéto obdobie môže nastať, keď sme nemali veľa šťastia pri dostavaní červených kariet. Dúfam, že budeme mať viac šťastia pri rozhodnutiach pre nás a pre našich súperov, lebo niekedy si súper zaslúžili červenú kartu a miesto toho ďalej pokračovali s jedenástimi mužmi."

Tiemoue Bakayoko po polčasovej prestávke na ihrisku nahradil Pedra, ktorý v prvej polke utrpel bolestivé kopnutie do členku...

"Pedro nebol na 100 percent fit a preto som sa rozhodol urobiť toto striedanie do druhého polčasu. Musíme to skontrolovať u doktora, no dúfam, že to nie je vážne."

Eden Hazard prichádzal do hry až v poslednej tretine zápasu...

"Posledných 20 minút hral Hazard veľmi dobre. Teraz v stredu bude mať možnosť nastúpiť od začiatku proti Nottinghamu Forrest a následne dokončiť svoje zotavovanie. Dúfame, že po tomto zápase bude všetko v poriadku."