Conteho reakcia: Ťažký zápas

Chelsea podľahla Arsenalu v dnešnom zápase Community Shield 2-1 po penaltách a manažér Blues sa po zápase vyjadroval ku kľúčovým bodom duelu a vysvetlil niektoré svoje rozhodnutia.

Na úvod sa boss vyjadril k dvom kartovým incidentom - vylúčenie Pedra, ktoré dopomohol Arsenalu vyrovnať stav zápasu, a žltá karta pre Williana za simulovanie v pokutovom území súpera.

"Samozrejme, že sme sklamaní, že sme dohrávali o 10 mužoch v druhom zápase proti Arsenalu po finále FA Cupu," povedal Conte.

"Nevidel som zábery; taktiež som nevidel žltú kartu pre Williana. Veľa ľudí mi povedalo, že to bola jasná penalta. Určite je na našej strane trochu frustrácie. Na jednej strane si dobre uvedomujeme, že musíte rešpektovať rozhodnutie arbitra, ale i napriek tomu vás to dokáže trochu nahnevať."

"Tento zápas bol ťažký pre obe strany," pokračoval Talian. "Snažili sme sa vyhrať a snažili sme sa zlepšiť si našu fyzickú kondíciu, pretože o 6 dní sa začína liga."

"Teraz je najdôležitejšie pokračovať v práci a zlepšiť náš tím."

Thibaut Courtois a Alvaro Morata nepremenili svoje jedenástky v penaltovom rozstrele

"Courtois je jeden z najlepších exekútorov pokutových kopov. Ak máte hráča, ktorý vám počas tréningu ukazuje, že je jeden z najlepších, tak ho vyberiete kopať."

"Nezabúdajte, že Morata je útočník a urobil to isté."

Conte sa vyjadril na adresu nových posíl a tvrdí, že si ešte potrebujú zvyknúť

"Morata je pozadu s tréningami, ale to je normálne, keďže bol s nami len 2 týždne. Je pre neho veľmi dôležité, aby sa dostal do dobrej kondície a pochopil náš systém hry. To je normálne. Platí to aj pre Rudigera a Bakayoka."