Špekulácie okolo budúcnosti Davida Luiza

Po šokujúcom vyradení Davida Luiza z kádra Chelsea trénerom Antoniom Contem, sa vyrojili rôzne špekulácie, podľa informácií denníka Daily Express by to celé mohlo vyvrcholiť aj januárovým odchodom brazílskeho obrancu do konkurenčného Manchestru United, ktorý trénuje bývalý manažér Blues José Mourinho.

Luiz bol jednou z najväčších opôr Chelsea pri minuloročnom ťažení za ziskom majstrovského titulu v Premier League a aj po tohtoročnom nepresvedčivom vstupe Blues do novej sezóny mal svoje miesto v zostave tímu Antonia Conteho isté.

O to väčším prekvapením bolo šokujúce vyradenie brazílskeho beka zo zostavy pre stretnutie proti Manchestru United, ktoré malo byť výsledkom hádky Davida Luiza s Antoniom Contem po krutej porážke v Lige majstrov 3-0 s AS Rím.

Nielen jeho vyradenie z kádra, ale aj následné Conteho slová, že netuší, či má David Luiz na Stamford Bridge ešte nejakú budúcnosť, tak viedli k špekuláciám o možnom januárovom odchode brazílskeho reprezentanta.

V minulom mesiaci sa v Španielsku objavili špekulácie o Luizovom prestupe do Barcelony a ďalšie na seba nenechali dlho čakať, keď podľa denníka Daily Express prejavil o hráča záujem tiež Luizov bývalý tréner z Chelsea José Mourinho, ktorý momentálne vedie Manchester United.

Červení diabli síce majú vo svojom kádri niekoľko stredných obrancov, iba Eric Bailly je však stálicou v zostave Josého Mourinha, ktorý kvôli nespokojnosti s výkonmi švédskej akvizície Victora Lindelofa častejšie stavia Phila Jonesa a Chrisa Smallinga.

Luizov prestup na Old Trafford by bol prekvapujúci aj z toho pohľadu, že José Mourinho počas svojho pôsobenia v Chelsea často kritizoval Luizov neviazaný štýl hry a brazílskeho reprezentanta až do jeho prestupu za 50 miliónov libier do PSG využíval častejšie ako defenzívneho záložníka. K tomu ešte treba pripomenúť aj fakt, že Mourinho už v lete z Chelsea jedného svojho bývalého zverenca priviedol, a to Nemanju Matica.