Chelsea chystá nové zmluvy pre belgické duo

Denník Goal informuje o tom, že vedenie Blues je pripravené ponúknuť Edenovi Hazardovi a Thibautovi Courtoisovi vylepšené zmluvy, aby tým odlákali potenciálnych záujemcov.

Najväčšou prioritou je momentálne predĺženie zmluvy Edena Hazarda a hneď po ňom by mal na rad prísť jeho krajan Thibaut Courtois.

Hazard sa po zranení členku vrátil do herného režimu a zdá sa, že postupne by sa mohol opäť dostať do najlepšej formy. Ľudia v Chelsea si to dobre uvedomujú a preto mu v rámci novej zmluvy ponúknu značné zvýšenie súčasného platu.

Kapitán Belgicka je už teraz najlepšie plateným hráčom Chelsea - týždenne si príde až na 200 000 libier, no vylepšený kontrakt by mu mohol ponúknuť až 300 000 libier plus bonusy.

Po Hazardovi by sa zlepšenie malo dostať aj Courtoisovi, keďže jeho súčasná zmluva je platná už len na ďalších 21 mesiacov. Brankár je uzrozumený s tým, že Hazardova situácia má prednosť, no i napriek tomu dúfa, že jeho súčasný plat by sa mohol zvýšiť až o takmer dvojnásobok.

Courtois je na poste brankára jeden z najlepších na svete a preto by sa jeho súčasný plat 120 000 libier týždenne mohol vyšplhať až na 200 000 libier. O jednotku Chelsea sa v lete zaujímali aj v Reale Madrid, no Thibaut nikdy netajil svoju túžbu predĺžiť zmluvu, ktorá by ho udržala na Stamford Bridge dlhšiu dobu.

Eden Hazard vo svojich vyjadreniach nebol taký istý, keďže na možný záujem španielskeho giganta reagoval tak, že ponuku by určite zvážil. Nakoniec však dodával, že v Chelsea je momentálne šťastný a jeho cieľom je výhra Ligy Majstrov.

Obaja hráči sú momentálne so svojou reprezentáciou a túto sobotu si zmerajú sily v kvalifikačnom zápase s Bosnou a Hercegovinou.