Legendy

   

JOHN TERRY

 

Hoci je to s nadsádzkou niečo neuveriteľné, John svoju kariéru na Stamford Bridge nezačal. Narodil sa vo východnej časti anglického hlavného mesta a práve tam urobil svoje prvé futbalové krôčiky. Dostal sa do preslávenej londýnskej akadémie Senrab, z ktorej okrem iného vzišli také futbalové hviezdy ako Sol Cambpell, Ledley King, Jermaine Defoe, Bobby Zamora či dokonca Ray Wilkins. Tiež mladý John sa odtiaľto čoskoro dostal na vyšší stupienok. V roku 1991 si ho všimol West Ham United. Vtedy ešte ako záložníka. Už v štrnástich však neodolal vábeniu zo západu a urobil krok, ktorý navždy zmenil jeho život. Od tej doby sa začala písať jeho slávna modrá kapitola. V roku 1995 načal svoju dlhú a pestrú kariéru v Chelsea.

Celý príbeh ›

 

KERRY DIXON

 

Kde sú časy, kedy ofenzívu Chelsea viedol blonďavý dlháň s deviatkou na chrbte? Dlhých deväť rokov strieľal v modrom drese góly a doviedol tím k mnohým víťazstvám. Len trofeje tomu chýbali. To však na jeho veľkosti nič nemení a stále patrí medzi tých najlepších, čo kedy na Stamford Bridge hrali.

Celý príbeh ›

 

JIMMY GREAVES

 

Prišiel ako výpomoc, ale stal sa tým najdôležitejším. Mal byť plnohodnotnou náhradou za starnúceho Roya Bentleyho, ale nakoniec svojho predchodcu prekonal. Bol všeobecne braný za veľký talent a v Chelsea tiež očakávania naplnil. Ako moc, už však musí posúdiť každý sám. Jeho príbeh nadchne snáď každého správneho fanúšika a ani nás nenechal chladnými. Svoju kariéru spojil predovšetkým s Tottenhamom, ale aj tak pre fanúšikov Blues zostáva nezabudnuteľnou ikonou a veľkým hráčom.

Celý príbeh ›

 

PETR ČECH

 

Nie je vždy bezchybný. Nepatrí k brankárom, ktorí by zápas od zápasu predvádzali strojovo rovnaké výkony. Je to však brankár s obrovskou kvalitou, ktorý dokáže v najdôležitejších momentoch vytiahnuť zákroky, nad ktorými krúti hlavou celý futbalový svet. Hocikoho iste prekvapí, že sa niekdajšia istota v bráne Chelsea a českej reprezentácie skoro ani medzi tri tyče nepostavila. Začínal ako útočník a až v 10 rokoch si v jednom z tréningov stúpol namiesto zraneného spoluhráča do brány a zaujal natoľko, že už v nej zostal. Veľmi vydarená náhrada, čo poviete?

Celý príbeh ›

 

BOBBY TAMBLING

 

Robert Victor Tambling. Len málo ľudí pozná jeho pravé meno, avšak keď sa povie Bobby Tambling, tak všetci vedia o koho ide. Donedávna najlepší strelec histórie Chelsea. V modrom drese nastrieľal 202 gólov a pôsobil tu jedenásť rokov. Legendárny Bobby Tambling si iste zaslúži našu pozornosť.

Celý príbeh ›

 

DENNIS WISE

 

Postavou malý, charakterom, bojovnosťou a hlavne nezdolnú vôľou po víťazstve jeden z najväčších. Nezmazateľne sa zapísal do histórie Chelsea, viedol ju v jednom z najkrajších období s kapitánsku páskou na ruke a nad hlavu zdvihol viac trofejí, než akýkoľvek predchádzajúci kapitán Blues.

Celý príbeh ›

 

PETER OSGOOD

 

Kráľ Stamford Bridge. Ten najlepší z najlepších. Existuje veľa krásnych prirovnaní, ale ani jedno nemôže presne vystihnúť veľkosť legendárneho Petera Osgooda. On je absolútna špička a ja vám hneď poviem prečo. Pretože je to Peter Osgood. To meno je na západe Londýna pojem, pod ktorým si všetci predstavia symbol vernosti a dokonalosti. Muž, ktorý svoj život spojil s Chelsea a nikdy to neľutoval. To je Peter Osgood. Vydajme sa teda po stopách tohto hráča, pre ktorého bol modrý dres všetkým.

Celý príbeh ›

 

DIDIER DROGBA

 

Veľký hráč, ktorému prakticky nič nechýba. Rýchlosť, sila, zakončenie, technika, inteligencia, kopacia technika, hlavičkovanie, veľké sebavedomie ... Jeden z najlepších útočníkov v histórii Chelsea ... to je Didier Drogba.

Celý príbeh ›

 

GIANFRANCO ZOLA

 

Gianfranco Zola sa narodil 5. júla 1966 v Oliene na Sardínii. V Taliansku bol počas jeho generácie o futbal eminentný záujem a hádam každý malý chlapec dúfal, že si raz zahrá v nejakom veľkom futbalovom klube. Tento sen sa mu splnil v roku 1984, keď sa dostal do jeho prvého seniorského klubu Nuorese. Počas dvoch rokov sa mu podarilo v 31 zápasoch vstreliť 10 gólov a tak nasledoval presun do vyššie postaveného klubu v lige Sardínie. V tíme Torres vstrelil počas 3 rokov 21 gólov a tak už viaceré kluby pochopili, že sa v ňom skrýva veľký potenciál.

Celý príbeh ›

 

FRANK LAMPARD

 

Hoci nie je pravým odchovancom, fanúšikmi Chelsea milovaní, ktorý rok čo rok strieľa kopu gólov a ešte viac ich svojou futbalovou inteligenciou a až nadpozemskou technikou pripraví.

Celý príbeh ›